• Vianočná "LÚČNICA"

• 28.12.2023 17:24
      • ...výchovný koncert umeleckého súboru Lúčnica pre našich žiakov...
      • Dňa 15.12.2023 zorganizoval náš pán učiteľ hudobnej výchovy Mgr.art. Milan Olšiak ,PhD. nádherný výchovný koncert hudobnej zložky sólistov umeleckého súboru Lúčnica pod taktovkou jej koncertného majstra, laureáta medzinárodných súťaží, sólistu štátnej opery a  pedagóga v hre na cimbal Mgr.art Martina Budinského,ArtD.

Hudobníci mali pre žiakov pripravený program o dejinách hudby a hudobných nástrojoch hlavne dychových a strunových. Okrem zaujímavých teoretických poznatkov, ktoré boli doplnené krásnymi piesňami , vedeli žiakov veľmi pekne interaktívne zapojiť do programu, či už formou otázok a odpovedí, hraním na hudobných nástrojoch ale aj spievaním. Na záver sme si všetci spoločne zaspievali vianočnú koledu „Tichá noc“  , ktorou sme sa naladili na najčarovnejšie obdobie v roku.

V mene celej našej ZŠ s MŠ Podhájska 10A, Martin sa chceme poďakovať umeleckého súboru Lúčnica a nášmu kolegovi za nezabudnuteľný hudobný zážitok a budeme radi ak sa k nám o rok vrátite zasJ