• EXKURZIA  ASTRONOMICKEJ POZOROVATEĽNE
      • EXKURZIA ASTRONOMICKEJ POZOROVATEĽNE

• 30.11.2023 17:19
      • JEDNOU  RANOU  DVE MUCHY
      •        Výhodná poloha našej školy a dostupnosť centra mesta Martin pešou chôdzou nám umožňuje realizovať podujatia, ktoré by sme mohli nazvať “ dva v jednom”.

V novembri sa na nevšednú exkurziu vybrali žiaci 4. ročníka. V Astronomickej pozorovateľni  Milana Rastislava Štefánika, pri Gymnáziu Viliama Paulínyho - Tótha v Martine, pod taktovkou PaedDr. Ivana Šaba zažili nevšednú interaktívnu hodinu, plnú nevšedných zaujímavostí a pokusov. Bezhraničná téma plná tajov, objavov a zaujímavostí. A tak žiaci vďaka ďalekému vesmíru spoznali pre niektorých žiakov nové, inšpiratívne miesto v meste Martin, kde sa dá v prípade, že nám učaroval vesmír, prírodoveda alebo fyzika, efektívne tráviť voľný čas.

A tak k našim objavom pribudlo nové miesto v meste Martin.

Miesto, kde sa budeme určite radi vracať.  -DJ-