• Kam ďalej?

• 28.11.2023 09:28
      • voľba povolania
      • Nás - žiakov  9. ročníka čaká náročný školský rok spojený s dôležitým rozhodnutím- výberom SŠ, čím naštartujeme  svoju pracovnú kariéru.

Aj v tomto školskom roku sa postupne zúčastňujeme podujatí, ktoré nám toto rozhodnutie čiastočne uľahčia.

18. októbra  sme absolvovali Burzu informácií pre voľbu povolania. Pripravený bol pre nás pestrý program. Vďaka nemu sme si prehĺbili  informácie o možnostiach štúdia na SŠ a bližšie sme sa  oboznámili s  jednotlivými odbormi, ktoré je možné na týchto  školách študovať. Potrebné údaje sme získali nielen od učiteľov ale aj od študentov.

Veľmi dobre si uvedomujeme, že  pri výbere SŠ  je dôležité SŠ nielen absolvovať, ale sa aj  dobre uplatniť na trhu práce  po jej úspešnom ukončení. V tomto smere nám pomohla orientovať sa   pani Gulasová   - pracovníčka ÚPSVaR, ktorá  medzí nás deviatakov zavítala dňa 8.11.2023. Priblížila nám aktuálnu situáciu na trhu práce v našom regióne a poskytla informácie o charakteristike rôznych druhov zamestnaní.

Naše poznatky ohľadom výberu stredných  škôl rozšírili aj zástupcovia z SOŠ dopravnej v Martine a aj zo Súkromného bilingválneho  gymnázia v  Ružomberku, ktorí medzi nás  zavítali  počas  predposledného  novembrového  týždňa.

Konečným  rozhodnutím si však  stále nie sme istí. Čakajú nás ďalšie podujatia , ktoré nám uľahčia  výber SŠ a zjednodušia tak následnú voľbu povolania.

Veríme, že to všetko  zvládneme....